Критерии оценки
Актуальность:
Грамотность:
Стиль:
Комментариев:
0
Рейтинг статьи:
0

Ваши комментарии и оценки формируют рейтинг публикации. Лучшая публикация попадает в ТОР и это дает возможность автору стать экспертом сайта.

Внимание!
Автор самостоятельно размещает свои материалы на нашем сайте и несет за их достоверность полную ответственность. Редакция не всегда разделяет мнение автора.

Live
Мир меняется и Украина меняется...
Владимир Коваль 29.05 22:37 — комментирует статью Мир меняется и Украина меняется...
Мое выступление на областном телевидении
Олег Ростовцев 29.05 20:54 — комментирует статью Мое выступление на областном телевидении
Сокращение производства хлеба может усилить социальную напряженность
Сергей Шепелев 29.05 18:31 — комментирует статью Сокращение производства хлеба может усилить социальную напряженность
Землей, как и Родиной, не торгуют
Лена Власова 29.05 17:40 — комментирует статью Землей, как и Родиной, не торгуют
О повышении пенсионного возраста в Украине
Лена Власова 29.05 17:36 — комментирует видео О повышении пенсионного возраста в Украине
О повышении пенсионного возраста в Украине
Надежда Липницкая 29.05 17:32 — комментирует видео О повышении пенсионного возраста в Украине
Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Никола Яременк 29.05 17:31 — комментирует статью Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Никола Яременк 29.05 17:29 — комментирует статью Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Никола Яременк 29.05 17:29 — комментирует статью Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
«"Партия войны" навязывает президенту Украины никчемную политику»
Никола Яременк 29.05 17:28 — комментирует статью «"Партия войны" навязывает президенту Украины никчемную политику»
О повышении пенсионного возраста в Украине
Орестарх Растопчин 29.05 17:17 — комментирует видео О повышении пенсионного возраста в Украине
О повышении пенсионного возраста в Украине
Орестарх Растопчин 29.05 17:15 — комментирует видео О повышении пенсионного возраста в Украине
Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Орестарх Растопчин 29.05 17:04 — комментирует статью Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Медведчук: Дружба с Путиным ― в интересах Украины (Financial Times)
Олег Ростовцев 29.05 16:31 — комментирует статью Медведчук: Дружба с Путиным ― в интересах Украины (Financial Times)
«"Партия войны" навязывает президенту Украины никчемную политику»
Олег Ростовцев 29.05 16:17 — комментирует статью «"Партия войны" навязывает президенту Украины никчемную политику»
Виктор Медведчук: Власть держит в секрете от украинцев свои намерения и планы
Василий Бойко 29.05 16:02 — комментирует новость Виктор Медведчук: Власть держит в секрете от украинцев свои намерения и планы
Аграрный рай для Украины
Владимир Коваль 29.05 15:54 — комментирует статью Аграрный рай для Украины
Стало известно, сколько реверсного газа Украина получила с начала года…
Олег Ростовцев 29.05 15:22 — комментирует новость Стало известно, сколько реверсного газа Украина получила с начала года…
Сокращение производства хлеба может усилить социальную напряженность
Олег Ростовцев 29.05 15:17 — комментирует статью Сокращение производства хлеба может усилить социальную напряженность
Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Надежда Липницкая 29.05 14:03 — комментирует статью Молитвенный завтрак, или Союз меча и орала
Реформы

Реформи недостатні, але процес іде

Реформи недостатні, але процес іде

Питання дуже складне: є реформи чи немає реформ в Україні. Очевидно, з одного боку, ми можемо говорити про те, що ці реформи недостатні, але реформи відбуваються. Коли у 2014 році Порошенко проголошував курс на реформи, то з самого початку вчинив помилку, коли запланував 61 реформу. Амбітна мета, але, як на мене, 61 реформу проводити – це самовпевнено. Насправді треба було собі ставити запитання, чи будуть ці реформи працювати? Це залежить від того, хто буде проводити ці реформи. Реформи ґрунтовні, як правило, зачіпають основи і, відповідно, вони стосуються змін Конституції, того порядку, до якого всі звикли; і є поверхові реформи – коли змінюється документообіг, нормативні бази, вносяться правки в закон, і це теж вважається реформою.

Скажімо, за 50 років (1861–1911 рр.) в Росії відбулося кілька етапів реформ, але запам’яталися в історії лише реформи Олександра II та Столипіна. Бо вони стосувалися основ, наприклад скасування кріпосного ладу, це були дійсно серйозні реформи, які були названі «революцією згори». Власне, Україні потрібна така «революція згори».

Якщо дивитися на реформи, які зараз відбуваються в Україні, то деякі з них дійсно мають системний характер. Реформація міліції в поліцію – це вже відчутний результат. Треба говорити, що з радянських часи міліція не була реформованою ні на крок, а тепер одразу новий правоохоронний орган. Чи, скажімо, електронне декларування. Наскільки мені відомо,  до Конституційного суду внесено питання про електронне декларування, але ще не розглядалося. Також можна говорити і про люстраційну справу, запит внесено, але ясності, що буде далі, немає. Зрозуміло, що Закон «Про люстрацію», якщо буде проходити через суд, то майже стовідсотково буде скасований Конституційним судом, бо він порушує права людини. Існує половинчастість реформ. Коли, з одного боку, відбувається звіт, що зробили певні реформи, а з іншого боку, щоб нічого не змінювати, змінили вивіску, якісь атрибути, але все залишилося по-старому.

Деякі реформи потрібно ретельно обговорювати. Я не погоджуюся з тим, в якому напрямі рухаються реформи в галузі освіти. Надмірне захоплення методиками, які не були успішними на Заході, є неприйнятним для України. До речі, коли Дональд Трамп балотувався в президенти США, то дуже критикував західну та американську модель освіти і говорив про те, що необхідна нова форма освіти. А в нас навпаки намагаються запровадити ті реформи, які в Сполучених Штатах критикуються. До цього питання потрібно зважено підходити. Для того щоб наша система освіти відповідала західним стандартам, ми повинні дивитися в «корінь».

У нас багато говорили про Болонську систему. Немає єдиного критерію її оцінки. По суті, вона зводиться до двох пунктів: по-перше, взаємне визнання дипломів усіх університетів, які входять до Болонської системи (в нас досі цього немає), і, по-друге, зникнення корупції при визначенні знань студента. Я вважаю, що замість того, щоб запроваджувати 12-річну систему освіти, краще виділити кошти на професійно-технічну освіту. Поспілкуйтесь з промисловцями і ви почуєте, що їм потрібні кваліфіковані кадри на виробництві, їм не потрібна велика кількість економістів, юристів. Україна може поставити рекорд з кількості дипломованих юристів, економістів, журналістів, політологів. Водночас бракує людей, які б змогли завтра забезпечити виробничий процес. В Україні щороку випускають 10 тисяч журналістів. Тоді чому журналістика перебуває в такому занедбаному стані? Має відбуватися котирування наших дипломів за кордоном, і це буде критерієм успішності.

Назріла реформа армії. Для початку слід розробити нову сучасну військову доктрину. В нас вона була створена в 90  роки і реформована за часів Ющенка. Українська військова доктрина не передбачає таких понять, як війна в місті, інформаційна війна. Після зміни військової доктрини потрібно створювати нові підрозділи в армії, навчати працівників. При цьому ми націлені на вступ до НАТО, але нам заявляють, що туди нас не приймуть. Ми маємо розуміти, в яких рамках нам розвиватися і що має бути кінцевою метою та які мають бути критерії успішності. Для прикладу, як реформується армія. Армія Росії зазнала реформ з 2008 року. У 2008 році у Грузії російська армія показала слабкість, після цього її було реформовано і перетворено на сучасну, модернізовану.

Якщо ж вести мову про ту ж саму реформу в сільській місцевості, то головним показником тут мають виступати радикальні зміни рівня життя на селі.

До того ж не все, що називають реформами, треба брати на віру і називати реформами якусь панацею.

Источник: aktualno.org.ua
Материалы этого раздела размещаются авторами самостоятельно в режиме свободной постановки. Редакция может не разделять позицию автора.

Уважаемые авторы! Просим вас не использовать сайт "Украинский выбор" для перепоста материалов с других источников и рекламы товаров и услуг. Благодарим за понимание и сотрудничество.
Для того, чтобы оставлять комментарии, пожалуйста, зарегистрируйтесь !
Комментарии (7)

"...за 50 років (1861–1911 рр.) в Росії відбулося кілька етапів реформ, але запам’яталися в історії лише реформи Олександра II та Столипіна".
Ще грошова реформа Вітте в цьому ряду.

Владимир Коваль | 30.12.2016 16:55

Уважаемому мною Автору!Мы сегодня наблюдаем "хвост" процесса начатого в 1861 году.

В 1957-1964 годах была попытка закончитиь те реформы,но увы и теперь пожинаем чего затеяли.

Какие реформы? Что реформировать? Надо создавать НОВОЕ ГОСУДАРСТВО, но перед этим нужны два, нет четыре пулемёта!

Алекас ты снова за свое?Ну сколько моно уже в плинтусниках ходить?

Может могилка за плинтусом не самое почетное место, НО ТЫ О КАКИХ РЕФОРМАТОРАХ и реформах? Из темы - днём берут, а ночью п-ят? Думаю, что четырёх пулемётов не хватит, перегреваться будут...

Спасибо за личку.Тебе того же и тем же.А все здесь и ты должен был знать по раннему обсуждению:http://vybor.ua/article/federalization/vosstanovlenie-regionalno-kompleksnoy-sistemy-upravleniya-narodnym-hozyaystvom.html
В УКраине хоронятся остатки феодально-крепостного права и олигархи,сами того не понимая,дружно взялись за это неблагородное дело.ена то оказалась очень дорогая. пинчуки,ахметовы.коломойские и пр.фирташи -это не более чем могильщики или как их вернее называли во во времена чумы в Одессе-МОРТЕСЫ.