Помощь
  1. Комментировать и предлагать изменения к статьям и разделам документа могут только зарегистрированные пользователи.
  2. Чтобы предложить и внести изменение и дополнение в любую часть документа, Вам необходимо выделить часть текста - абзац или статью (обязательно полностью!).
  3. После того, как вы выделите абзац или статью, появится окно, в котором вы можете оставить свою формулировку статьи (или статей), отдельных предложений, части предложений и слов. Если документ не является Концепцией, Манифестом и имеет разделения на статьи, главы, разделы, части, кроме правок, укажите, к какому разделу, главе, части или статье вы предлагаете правки.
  4. Общий комментарий по документу и его обсуждение оставляйте под документом.
  5. Посмотреть все предложенные правки можно пройдя по ссылке "Всего изменений" в поле документа рядом с его названием.
  6. Приглашаем к активному участию в обсуждении важнейших законопроектов и законодательных инициатив общества!
  7. Об авторах лучших предложений к проектам законодательных актов мы расскажем на нашем сайте.
Документы
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Порошенка П. О.
Всего изменений: 0

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ до Президента України Порошенка П. О.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Порошенка П. О.

громадських організацій – учасників об’єднання «За мир, громадську злагоду та народовладдя в Україні»

 

Ми, представники 19 громадських організацій – учасники об’єднання «За мир, громадську злагоду та народовладдя в Україні», за результатами проведеного за ініціативою Всеукраїнського громадського руху «Український вибір» форуму «Захист прав і свобод громадян та забезпечення конституційності в Україні, їх реальний стан і перспективи в контексті формування нового вищого законодавчого органу країни» звертаємось до Президента України як гаранта державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.

Громадяни України обрали Вас Президентом України – главою держави – з  надією на те, що Ви зупините братовбивчу війну, станете на захист життя та конституційних прав громадян, розпочнете процес реального реформування політичної, економічної, соціальної та інших сфер держави.

Громадянське суспільство очікує, що в Україну прийдуть мир, спокій та злагода, відбудеться поновлення правових основ державності.

Проте Україна досі залишається у вогні – територією ескалації збройного протистояння та масової загибелі мирного населення і військових,  економіка та промисловість в державі руйнуються, що становить загрозу її економічній безпеці. Суспільству нав’язується диктатура правового нігілізму та насильства, ігноруються Конституція і законодавчі норми.

Вами ініційовані позачергові вибори до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року із запевненням у демократичності, законності та прозорості їх проведення та обіцянками змінити життя народу на краще за умови обрання нового парламенту.

Однак виборчі процедури супроводжуються моральним та фізичним тиском, залякуванням суб’єктів опозиційної платформи виборчого процесу. По суті, йдеться про терор відносно значної кількості учасників виборчих перегонів з боку праворадикальних сил, безкарність яких призвела до прямого замаху на вбивство окремих кандидатів у народні депутати від опозиції з іншою ідеологією та світоглядом національного примирення.

Очевидними є факти підготовки фальсифікації встановлення результатів виборів. Водночас, відповідно до статті 38 Конституції України, громадяни мають право вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Громадські організації вкрай стурбовані тим, що громадян усунуто від управління державними справами та позбавлено права контролю за діяльністю органів влади, у яких і досі процвітають корупція та свавілля.

Питання перерозподілу повноважень між центром і регіонами тривалий час залишається на рівні обіцянок.

Факти невиконання державною владою конституційного обов’язку щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини, наявності внутрішньої соціальної напруги в суспільстві не дають підстав очікувати  покращення ситуації в нашій країні після встановлення результатів виборів.

Для реальної децентралізації влади необхідно гарантувати територіальним громадам реалізацію громадянських свобод і прав на самоврядування і самоорганізацію, з наданням місцевим органам влади права на адміністративно-економічну, фінансову і кадрову самостійність на засадах єдності нації та територіальної цілісності держави.

Ураховуючи викладене, закликаємо Вас, шановний Петре Олексійовичу, як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина:

1. Вжити невідкладних заходів для досягнення в Україні Національного примирення та припинення бойових дій.

2. Забезпечити конституційність, законність та прозорість проведення позачергових виборів народних депутатів України з дотриманням принципів виборчого права та процесу, не допустити фальсифікації результатів виборів.

3. Забезпечити конституційне право народу як суверена влади на самоуправління та децентралізацію вертикалі державної влади шляхом надання територіальним громадам (об’єднанням громад) всієї повноти повноважень з управління суспільними процесами та соціально-економічною життєдіяльністю.

 

Додаток: Список представників громадських організацій – учасників об’єднання «За мир, громадську злагоду та народовладдя в Україні», які підтримали Відкрите звернення.

Список представників громадських організацій – учасників об’єднання «За мир, громадську злагоду та народовладдя в Україні», які підтримали Відкрите звернення до Президента України Порошенка П. О.

 

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський громадський Рух «Український вибір»

− Німченко Василь Іванович – кандидат юридичних наук, професор, генерал-полковник юстиції ЗС України, суддя Конституційного Суду України у відставці;

Всеукраїнський громадський Рух «Нова Україна»

− Крючков Георгій Корнійович – народний депутат Верховної Ради України III-го та IV-го скликань;

Всеукраїнський громадсько-політичний рух «Український форум»

− Толочко Петро Петрович – академік НАН України, депутат Верховної Ради України III-го та IV-го скликань;

Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання лідерів територіальних громад»

− Поречкіна Лідія Степанівна – кандидат економічних наук, заслужений економіст України, в 2005-2006 роках заступник міністра внутрішніх справ України;

Всеукраїнська громадська організація «Союз православних братств»

− Лукіяник Валентин Борисович – православний громадський діяч, публіцист, лікар-кардіолог;

Всеукраїнське громадське об’єднання «Союз громадських організацій – «Народна рада»

− Раханський Анатолій Варфоломійович – політичний діяч, член-кореспондент АІН України, Міжнародної академії інформаціології при ООН, депутат Верховної Ради України II-го, III-го та IV-го скликань.

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнський Центр «Суспільна ініціатива та правозахист»

− Потапова Ірина Федорівна – громадський діяч;

Всеукраїнська громадська організація «Громадський контроль»

− Кириченко Ігор Глібович – кандидат юридичних наук, доцент, заслужений працівник народної освіти, член-кореспондент Міжнародної кадрової академії, генерал-майор міліції;

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація ветеранів Внутрішніх військ МВС України»

− Борисенко Володимир Андрійович – генерал-лейтенант запасу, професор Академії МВС України, в 1993-1996 роках – командувач Внутрішніх Військ МВС України;

Всеукраїнська громадська організація «Моніторинговий  Центр»

− Шаман Юрій Остапович – громадський та політичний діяч, керівник Міжнародного інформаційно-консалтингового центру;

Всеукраїнське політичне об’єднання  «Слов’янська партія»

− Лузан Олександр Васильович – громадський та політичний діяч, кандидат технічних наук;

Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання слов’янського активу»

− Безуглий Анатолій Григорович – громадський та політичний діяч, народний депутат Верховної Ради України II-го скликання;

Всеукраїнська громадська організація «Соціальна справедливість»

− Стрижаков Сергій Миколайович – громадський та політичний діяч, голова правління ЗАТ «Київавтоматика»;

Міжнародна громадська організація «Громадянський союз»

− Мартіросян Армен Араратовіч – громадський та політичний діяч, член експертної ради «Союзу вірмен України»;

Всеукраїнська громадська організація «Спілка безквартирних офіцерів України»

− Осипенко В’ячеслав Ігорович – громадський діяч;

Всеукраїнська громадська організація «Громадська Рада України»

− Жиляєва Лариса Борисівна – громадський діяч;

Вінницька громадська організація «Асоціація духовного розвитку «Ностос»

− Хитрий Сергій Андрійович – громадський діяч, лікар;

Київська обласна громадська організація «Київський Центр «Суспільна ініціатива та правозахист»

− Арутюнян  Армен Размікович – громадський діяч;

Трудовий колектив малого підприємства «Вилюс»

− Руденко Світлана Миколаївна – підприємець, громадський діяч.

Комментарии (1)
Алим Билалов | 07.12.2014 14:40

Инициативой президента должно быть - всеукраинский референдум,где голосованию подлежит вопрос вне блокового статуса Украины.