Крок до самоврядування

Крок до самоврядування

Громадські організації та наукові фундації Львова, зокрема "Соборне Гетьманське козацтво" і Українська Академія Друкарства, 22 травня 2015 року провели регіональну науково-практичну конференцію "Особливий статус Львова:регіональна самоідентифікація і європейська самостійність".

Поряд з представниками організаторів заходу в обговоренні цієї актуальної теми прийняли участь представники громадських організацій "Український вибір", "Галицький Яструб", "Вічний вогонь", суспільний рух "Антивійна-Галичина" та інші запрошені науковці та громадські діячі.

Перед конференціантами змістовно виступили доктор історичних наук профессор УАД  М.Пасічник, кандидат історичних наук доцент ЛРІДУ  П.Когут, кандидат юридичних наук доцент ЛНУ ім. І.Франка  І.Заєць та інші.

До конференції власні матеріали надали члени Львівського осередку "Українського вибору" С.Новаківський та О.Ростовцев.

Після обговорення тем місцевого самоврядування як в історичному аспекті (Магдебурське право) так і в ракурсі сучасності (особливий статус Донбаса) учасники заходу направили до Конституційної комісії при Президентові України деякі пропозиції щодо змін у Конституції, які стосуються створення в рамках держави макрорегіонів та отримання ними повноважень центральних органів виконавчої влади в соціальній, економічній, гуманітарній та інших сферах.

Представники науково-громадської думки, обговоривши актуальні проблеми регулювання суспільних відносин, зробили ще один крок до реального місцевого самоврядування, до розуміння, що Галичина, як і інші історичні регіони України, має таке саме право на особливий статус, як і Донбас.

Добавлено: 26.05.2015 13:36 Автор: Ініціативна група Олега Ростовцева
Комментарии (0)